. . : :   H a n k a   E b e r t o v á   : :
 
: :   U l t r a m a r a t o n   : : . .
 
 
 
 
..:: Prezentační fotky ::..
 
..:: Počet přístupů ::..
24546
 
 AKTUALITY

 

AKTUALITY

 

7.5.2021
Všichni máme za sebou více jak rok "COVIDOVOU" dobu a zasáhla každému z nás nějakým dílem do života.
Nicméně jsou i tragické osudy, které člověka přimějou se zamyslet a možná i pomoci...
Dovolím si zveřejnit jeden takový a poprosit o podporu, pokud někdo z Vás co tuto zprávu čte, může.

Barča je moje spolupracovnice a dovolím si říci kamarádka a její osud asi zasáhne každého. I když je jasné, že není v této době sama.

Prosím přečtěte si její současné trápení:
https://www.donio.cz/CovidJimVzalTatu


31.3.2021
Na webových stránkách se mi dnes v počtu unikátních návštěv objevilo číslo 100 000!
Musím říci, že když jsem stránky zakládala, tak se mi o tomto čísle ani nesnilo. Snad zde našli někteří návštěvníci zajímavé informace o cyklistice v její extrémní ultramaratónské podobě nebo třeba fotografie, které se v posledních letech týkají předvším exotických destinací, které navštěvuji.
Všem mým "návštěvníkům" tímto moc děkuji a těší mě, že si stále někdo najde důvod sem zavítat.

Jinak slibuji, že se zde objeví co nejdřívě další informace o Kostarice a hlavně fotografie, z této nádherné středoamerické země. Pilně pracuji na zpracování fotografií.
27.2.2021
Jsou zprávy, které se nepíší snadno. Na zájezd do Kostariky padla poměrně velká kaňka, která ale naštěstí nepřebije krásy země a zážitky se setkání se zvířaty.
Přemýšlela jsem, jestli mám zveřejnit co se mi stalo a nakonec jsem se rozhodla ano, protože snad si dají pozor další lidé a v dnešní dost divoké době budou míň důveřiví a asi i blbý než já...
Pokusím se celou situaci objasnit. Už asi rok a půl jsem měla u firmy Krásy světa koupený zájezd do Patagonie. Na vše jsem měla smlouvu a s touto firmou už jsem cestovala dříve na Aljašku a tak jsem nečekala žádný problém. Nicméně po cestovatelských restrikcích, kdy se postupně víceméně zavřela Argentina a Chile byl zájezd zrušen.
Jako akční náhradu jsme s panem Denešem jednatelem firmy vybrali Kostariku, která měla vstup do země nastaven a ošetřen koupením poměrně drahého pojištění u jejich pojišťovny a vyplněním zdravotního pasu. To jsme akceptovali.
Měl to být pro pana Deneše mapovací zájezd - čili poznávání země pro komerční zájezdy v dalších letech. A já ho měla absolvovat jako poznávací, ale vzhledem k neznámému prostředí pro oba ne plnohodnotný, protože jsme program připravovali v podstatě až na místě a ze dne na den.
Peníze za zrušený zájezd jsem bez problémů obdržela nazpátek a tak jsem naprosto naivně poslala panu Denešovi peníze bez smouvy a přesně daných podmínek... Ano jsem blbá...Jak asi všichni tuší nejednalo se o malou částku...A zároveň jsem po něm chtěla aspoň rámcový rozpočet, na což mi bylo řečeno že je "tam" plno neznámých a že vše vyúčtujeme po návratu. A s tím jsem se spokojila...
Po návratu jsem si rámcově hodila náklady na papír a zjistila, že bych měla dostat nemalou částku nazpátek. Po požadavku o vyúčtování mi pan Deneš i celkové náklady zaslal a i po poměrně štedré provizi pro něj se mi můj požadavek na vrácení peněz potvrdil.
Nicméně od pana Deneše jsem se dozvěděla, že mu naopak mám doplácet, protože on platil svoje náklady z mých peněz, což pochopitelně nestačilo. O TOM, ŽE MU BUDU HRADIT KOMPLETNÍ NÁKLADY NA AKCI VČETNĚ JÍDLA A UBYTOVÁNÍ OPRAVDU NIKDY ANI NÁZNAKEM ŘEČ NEBYLA! Pokud by tento nehorázný požadavek vyslovil, samozřejmě bych akci zrušila. Nejsem sponzor :D...
Je to pro mě neveselá zkušenost a zklamání, ale jsou i horší věci. Snad tato aktualitka některé lidi ochrání od podobného jednání a budou v dnešní době ostražitější a méně důvěřivý než já...
Nahoře je aktivní stratovulkán Poás 2 708 m.n.m. - poslední výbuch 30.9.2019 a dole nejvyšší sopka střední Ameriky Irazu 3 440 m.n.m. - poslední erupce 1994, u které bohužel jezírko v roce 2013 vyschlo.

14.2.2021
Člověk míní a Covid mění...
Naše naplánovaná cesta do Chile vzala za své kvůli cestovatelským restrikcím a jako náhrada byla vlastně už předem určená překrásná destinace co se týče přírody - Kostarika. V Kostarice jsme nakonec strávili 20 úžasných dní, kdy jsme plnými doušky hltali krásy přírody a neuvěřitelně pestrou flóru i faunu.

Asi jediným malinkým hendicepem je, že název Švýcarsko střední Ameriky přesně vystihuje opravdu "švýcarské" ceny...Nicméně ani okamžik jsem nezalitovala a opravdu si vše naplno užila.

Cestování v dnešní době je poměrně adrenalínová záležitost a a také nám se skoro obden měnily podmínky především pro návrat..Uf.
Slíbit mohu opět podrobnou reportáž nejen o tomto, ale především o těch pozitivních zážitcích!
Samozřejmostí budou fotogalerie a to nejen zvířat a rostlin, ale i "živých sopek" či některých charakteristických obrázků ze života Kostariky.

Zde je malá ochutnávka z fotografických zvířecích úlovků:)
 

31.12.2020
Statistika nuda je, ale stejně zajímá každého vždy na prvním místě:)
Letošní naprosto abnormální rok jsem maličko přidala na kole a konečně zase padly nějaké dvoustovky:) Moje poděkování patří Karlovi Černému, že odvážně se mnou dal tu první.
Nadále se snažím co nejvíce naslouchat svému tělu a tak neflákám ani protahování a posilování.
Konečná čísla jsou:

 • 11 823 km / 476 h komplet kolo
 • 884 km / 226 h chůze
 • 364x posilování a strečing / 286 h
   
  A koleno a vůbec celé tělo tato rozumná čísla kvitovalo s povděkem a cítím se asi nejlépe za posledních 5 let. Je potěšující, že neustále probíhá pozitivní progres co se týče operovaného kolena. Kolenu i pomáhá specifické posilování, kde bych chtěla poděkovat Veronice Jenčové z Rehabilitační kliniky Malvazinky. Kromě toho  opět moje poděkování letos patří MUDr.Tomáši Vimmerovi, který mi pomohl jako vždy když bylo potřeba...Taktéž moje poděkování patří oční klinice Gemini, konkrétně děkuji za úžasnou péči paní doktorce Bujalkové a za operaci panu doktoru Kadlecovi!
  Kompletní moje statistika za celý život je ke zhlédnutí zde.


24.12.2020

Po opravdu nepovedeném roce 2020 přeji všem do nového roku 2021 hlavně hodně zdraví a především svobody, která v posledních měsících dostává některými absurdními vládními opatřeními proti Covidu 19 zabrat... Všem přeji také co nejvíce pohody, co nejvíce sportovních aktivit a vůbec návrat k normálnímu životu.

 

 

13.12.2020
Člověk míní a Covid 19 mění...
V
zhledem k pandemii Covidu a uzavřeným hranicím do Argentiny jsme museli trošku poupravit program a místo Argentiny navštívíme čarokrásný sever Chile - okolí San Pedro de Atacama.

Zde je aktualizovaný článek o naší cestě.
8.11.2020
Po dlouhé předlouhé době způsobené nepřekvapivě Covid 19 jsem konečně vytvořila aktualitu. Pevně věřím, že se opravdu do Patagonie příští rok podíváme a nebudeme muset návštěvu odložit na neurčito...

Zde si lze přečíst nějaké informace a seznámit se s okouzlující krajinou, kterou lze najít na hranici mezi Chile a Argentinou - Patagonií.

13.5.2020
Po dlouhé velice dlouhé době přidávám další aktualitu. Tentokráte je ale z jiného soudku než je cestování, jak je asi jasné vzhledem ke koronavirové pandemii Covid 19, která ochromila celosvětově cestování a nejen cestování od poloviny března.

Od listopadu loňského roku jsem měla problém s levým okem a jako vždy jsem hledala záchranu na soukromé oční klinice Gemini. Vzhledem k tomu, že to byl trošku vážnější problém a tak trochu běh na dlouhou trať, tak jsem usoudila, že je na místě sepsat reportáž, která naštěstí nyní má dobrý konec. Děkuji panu primáři Stodůlkovi, paní doktorce Bujalkové, panu doktoru Kadlecovi a vůbec všem z kliniky Gemini Krč za perfektní péči.

Reportáž je možné si přečíst zde.


18.1.2020
Poslední vzpomínkou za návštěvou Aljašky budou videa. Jedná se především o videa z hydroplánů a letadla, která jsou pro mne fascinující a nenechám si je nikdy ujít.
Video medvědice s medvídětem
Video Anchorage přílet,
Video odlet hydroplánu,
Video vzlety a přistání hydroplánu
1, 2, 3, 4

3.1.2019
Konečně je hotova i reportáž z aljašského dobrodružství. Přečíst si ji můžete zde. Jenom připomínám, že přímo v textu jsou živé odkazy na fotografie ilustrující jednotlivé situace.
31.12.2019
Statistika nuda je, ale stejně zajímá každého vždy na prvním místě:)
Loňský rok jsem pojala odpočinkově a regeneračně a snažím se co nejvíce naslouchat svému tělu. Konečná čísla jsou:

 
 

 • 9 575 km / 375 h komplet kolo
 • 928 km / 230 h chůze

  K tomu jsem poctivě přidala 300 h rehabilitací a posilování a koleno a vůbec celé tělo tato rozumná čísla kvitovalo s povděkem a cítím se poměrně dobře po opravdu dlouhé době. Kolenu i pomohlo specifické posilování, kde bych chtěla poděkovat Veronice Jenčové z Rehabilitační kliniky Malvazinky. Kromě toho  opět moje poděkování letos patří MUDr.Tomáši Vimmerovi, který mi pomohl s mými letošními těžkostmi s ramenem...
  Kompletní moje statistika za celý život je ke zhlédnutí zde.

23.12.2019
Pohodové, klidné vánoce a hlavně hodně zdraví, štěstí a také mnoho

nevšedních  zážitků 
a splněných snů v novém roce 2020
přeje všem Hanka.6.12.2019

Po delší době zase příspěvek z Aljašky. Tentokrát se jedna o galerii všech ostatních fotografií kromě již uveřejněných zvířat. Prohlédnout si ji můžete zde.


23.11.2019
Na mě v rekordní době jsem dokončila fotoknihu z Aljašky. Prohlédnout si ji můžete zde.

19.10.2019
Po měsíční dřině mám konečně zpracované všechny fotografie a můžu začít vytvářet knihu, galerie, kalendáře i reportáž. Jako první jsem zvládla galerii divokých zvířat, kde samozřejmě vládnou medvědi. Prohlédnout si ji lze zde.12.9.2019
Atraktivní cíl mé dovolené naprosto splnil moje velká očekávání a sny. Zásluhou firmy Krásysveta.cz Miroslava Deneše jsem poznala veškeré diamanty Aljašky - země panenské přírody, nekonečných prostor neobydlených lidmi a naopak obývaných divokými zvířaty neovlivněnými lidmi.
Miroslav Deneš pro naši fotografickou skupinu - fotografování je hlavní náplní všech jeho akcí - připravil velice atraktivní program, kdy jsme měli, jak fotografie dokazují, možnost vídět naprosté přírodní skvosty planety Země: polární záři, medvědy grizzly lovící lososy, několik losů,  kosatky, velryby, mořské vydry, stříbrné lišky, tuleně a další a další... A vše hlavně v divoké panenské přírodě.
Jediné co se "ubránilo" našim objektivům byla Denali 6190 m.n.m., nejvyšší hora Ameriky. Nicméně jak nám místní rangeři říkali, tak Denali se ukazuje jen jeden den ze tří a tak holt velká pravděpodobnost ji vidět není.
Musím uznat, že na Aljašce je vše podřízeno zachování divoké neovlivněné přírody a američané pro to dělají zde maximum. I za cenu někdy na první pohled nepopulárních opatření a zákazů.

Opět můžu slíbit podrobnou reportáž, mnoho fotogalerií, ještě více medvědů:) a samozřejmě fotoknihu. Budu se snažit o co nejkratší čas ... "výroby".

 

 

20.7.2019
Letošní dovolená mě zavede také do trošku exotičtější destinace :). A tak jsem jako obvykle připravila malý medailonek cílové oblasti. Mým cílem bude letos Aljaška - země panenské přírody a medvědů. Zde je článek k přečtení.17.5.2019
A na závěr měsíčního seriálu asi nejlepší moje fotka:) Pro zvědavé je fotografie 13.5.2019.

26.4.2019
Další úplněk mi dal společně s novým teleobjektivem šanci opět se pokusit o nové a lepší fotky měsíce. Kromě techniky jsem změnila trochu i nastavení a výsledkem jsou tyto 2 fotografie:) A i moje větší spokojenost s výsledkem.
ARCHÍV AKTUALIT 2017                           ARCHIV AKTUALIT 2018                          ARCHÍV AKTUALITY 2019

ARCHIV AKTUALIT 2016                          
ARCHÍV AKTUALIT 2015                          ARCHIV AKTUALIT 2014

ARCHIV AKTUALIT 2011                            ARCHIV AKTUALIT 2012                         ARCHIV AKTUALIT 2013

 ARCHIV AKTUALIT 2010                           ARCHIV AKTUALIT 2009                         ARCHIV AKTUALIT 2008