. . : :   H a n k a   E b e r t o v á   : :
 
: :   U l t r a m a r a t o n   : : . .
 
 
 
 
..:: Prezentační fotky ::..

2015
2014
2010


 Dres



 
..:: Počet přístupů ::..
92224
 
 AKTUALITY

 

AKTUALITY
 

3.1.2019
Konečně je hotova i reportáž z aljašského dobrodružství. Přečíst si ji můžete zde. Jenom připomínám, že přímo v textu jsou živé odkazy na fotografie ilustrující jednotlivé situace.




31.12.2019
Statistika nuda je, ale stejně zajímá každého vždy na prvním místě:)
Loňský rok jsem pojala odpočinkově a regeneračně a snažím se co nejvíce naslouchat svému tělu. Konečná čísla jsou:

 
 

  • 9 575 km / 375 h komplet kolo
  • 928 km / 230 h chůze

    K tomu jsem poctivě přidala 300 h rehabilitací a posilování a koleno a vůbec celé tělo tato rozumná čísla kvitovalo s povděkem a cítím se poměrně dobře po opravdu dlouhé době. Kolenu i pomohlo specifické posilování, kde bych chtěla poděkovat Veronice Jenčové z Rehabilitační kliniky Malvazinky. Kromě toho  opět moje poděkování letos patří MUDr.Tomáši Vimmerovi, který mi pomohl s mými letošními těžkostmi s ramenem...
    Kompletní moje statistika za celý život je ke zhlédnutí zde.

23.12.2019
Pohodové, klidné vánoce a hlavně hodně zdraví, štěstí a také mnoho

nevšedních  zážitků 
a splněných snů v novém roce 2020
přeje všem Hanka.



6.12.2019

Po delší době zase příspěvek z Aljašky. Tentokrát se jedna o galerii všech ostatních fotografií kromě již uveřejněných zvířat. Prohlédnout si ji můžete zde.


23.11.2019
Na mě v rekordní době jsem dokončila fotoknihu z Aljašky. Prohlédnout si ji můžete zde.





19.10.2019
Po měsíční dřině mám konečně zpracované všechny fotografie a můžu začít vytvářet knihu, galerie, kalendáře i reportáž. Jako první jsem zvládla galerii divokých zvířat, kde samozřejmě vládnou medvědi. Prohlédnout si ji lze zde.



12.9.2019
Atraktivní cíl mé dovolené naprosto splnil moje velká očekávání a sny. Zásluhou firmy Krásysveta.cz Miroslava Deneše jsem poznala veškeré diamanty Aljašky - země panenské přírody, nekonečných prostor neobydlených lidmi a naopak obývaných divokými zvířaty neovlivněnými lidmi.
Miroslav Deneš pro naši fotografickou skupinu - fotografování je hlavní náplní všech jeho akcí - připravil velice atraktivní program, kdy jsme měli, jak fotografie dokazují, možnost vídět naprosté přírodní skvosty planety Země: polární záři, medvědy grizzly lovící lososy, několik losů,  kosatky, velryby, mořské vydry, stříbrné lišky, tuleně a další a další... A vše hlavně v divoké panenské přírodě.
Jediné co se "ubránilo" našim objektivům byla Denali 6190 m.n.m., nejvyšší hora Ameriky. Nicméně jak nám místní rangeři říkali, tak Denali se ukazuje jen jeden den ze tří a tak holt velká pravděpodobnost ji vidět není.
Musím uznat, že na Aljašce je vše podřízeno zachování divoké neovlivněné přírody a američané pro to dělají zde maximum. I za cenu někdy na první pohled nepopulárních opatření a zákazů.

Opět můžu slíbit podrobnou reportáž, mnoho fotogalerií, ještě více medvědů:) a samozřejmě fotoknihu. Budu se snažit o co nejkratší čas ... "výroby".

 

 





20.7.2019
Letošní dovolená mě zavede také do trošku exotičtější destinace :). A tak jsem jako obvykle připravila malý medailonek cílové oblasti. Mým cílem bude letos Aljaška - země panenské přírody a medvědů. Zde je článek k přečtení.



17.5.2019
A na závěr měsíčního seriálu asi nejlepší moje fotka:) Pro zvědavé je fotografie 13.5.2019.





26.4.2019
Další úplněk mi dal společně s novým teleobjektivem šanci opět se pokusit o nové a lepší fotky měsíce. Kromě techniky jsem změnila trochu i nastavení a výsledkem jsou tyto 2 fotografie:) A i moje větší spokojenost s výsledkem.



24.3.2019
Vzhledem k tomu, že dostávám na mail docela dost dotazů na stav a vývoj zraku po laserové operaci a v březnu jsem absolvovala po 6ti letech od operace kontrolu v soukromé oční klinice Gemini, tak se i hodí shrnout stav mého vidění:).
Laserovou operaci jsem podstoupila  v Gemini v Průhonicích rukou pana primáře Pavla Stodůlky. Průběh a stav rekonvalescence si lze přečíst v reportáži 1 a v reportáži 2.
A stav očí po 6ti letech od operace?
Vidění na dálku je naprosto stoprocentní možná se dá říct i stodvacetiprocentní:). Prostě bezchybné! Co se týče vidění na blízko, tak samozřejmě člověk věk nezastaví a vzhledem k blížící se 50tce...mám teď brýle na blízko 1,5D, což i přesně pan primář předpověděl. To platí pro umělé světlo či šero. Za denního světla jsem stále bez brýlí. Jinak stav oči je bezchybný, doslova mi bylo řečeno, že vůbec není poznat, že na očích nějaká operace proběhla:)
Stále platí, že operace i investice do ní byla jedno z mých nejlepších rozhodnutí. Spíš lituji, že jsem se nerozhoupala dřív.
Zmínit musím i jednu věc, která rozhodně není v zdravotních zařízeních samozřejmá. Kontrola proběhla ve velice příjemné atmoséře, veškerá vyšetření na sebe časově navazují a všichni, s kým jsem na klinice v Krči přišla do styku byli naprosto profesionální, milí a ochotní. Zvláštní poděkování patří panu primáři Stodůlkovi a paní doktorce Bujalkové. Moc děkuji!

22.3.2019
Po trošku delší době přidávám další aktualitku.
Hodně se v poslední době věnuji fotografování a tak se pochlubím i mými prvními nesmělými pokusy o focení měsíce, protože jak známo jsme v posledních 2 měsících mohli dvakrát obdivovat SUPERMĚSÍC.


5.1.2019
Reportáž z návštěvy Tenerife je hotova pro mne v rekordním čase:). Pro mě a účastníky zájezdu vzpomínky, pro někoho motivace kam se vydat či informace co vidět  a navštívit.
Zde si ji můžete přečíst.



1.1.2019
Statistika nuda je, ale stejně zajímá každého vždy na prvním místě:)
Loňský rok jsem pojala hodně odpočinkově a regeneračně a konečná čísla jsou:

 

  • 8 756 km / 335 h komplet kolo
  • 747 km / 189 h chůze

K tomu jsem poctivě přidala 300 h rehabilitací a posilování a koleno a vůbec celé tělo tato rozumná čísla kvitovalo s povděkem a koleno je konečně OK. Po 6ti letech. Neuvěřitelné. Nezanedbatelnou zásluhu na tom má MUDr. Tomáš Vimmer, kterému touto cestou moc děkuji. I za pomoc po té, co mi nepozorná řidička otevřela dveře u auta a rozdrtila malíček na ruce...
Kompletní moje statistika za celý život je ke zhlédnutí zde.

24.12.2018
Pohodové, klidné vánoce a hlavně hodně zdraví, štěstí a také mnoho

nevšedních nejen sportovních zážitků 
v novém roce 2019
přeje všem Hanka.




7.12.2018
Tentokrát jsem se pochlapila:) a fotokniha spatřila světlo světa výrazně dřívě než obvykle.

Zde je odkaz na její elektronickou podobu.




24.11.2018
Poslední galerie z Tenerife je konečně na světě.
Vybrat ze zbytku fotografií to nejzajímavější, co charakterizuje Tenerife bylo opravdu obtížné a tak nakonec je fotografií maličko více:)
Galerie ke zhlédnutí je zde


28.10.2018

Pico de Teide - nejvyšší hora Španělska 3 718 m.n.m. a třetí nejvyšší sopka na světě byla jedním z hlavních lákadel, které mě pomohly k rozhodnutí navštívit Tenerife. Její výška ode dna oceánu je ohromujících 7000 metrů.
Jméno sopky je pozůstatkem po Guančech, pradávných světlovlasých obyvatelích ostrovů Tenerife a La Gomera. Teide znamená v překladu  „Pekelná hora“, v které žil bůh Guayota.

Nalézá se v jižní části Tenerife v Národním parku Teide a zcela zásadním způsobem ovlivňuje počasí nejen na Tenerife ale i na některých dalších Kanárských ostrovech. Od severu je dominantní vliv vlhkých pasátů z Atlantiku a pohoří okolo Teide způsobí a rozděluje ostrov na právě tuto vlhkou část a druhou naprosto suchou spíše s pouštním charakterem. Národní park Teide byl v roce 2007 vyhlášen přírodní památkou světového dědictví UNESCO.

Zdolání Teide není zvlášť těžkou záležitostí ani z hlediska techniky ani nadmořské výšky, ale spíše administrativy, kdy člověk musí mít  povolení na  přesně daný den a pokud chce  jít pěšky a chce  přespat na chatě Refugio de Altavista   3 260 m.n.m., tak také zde musí mít dopředu objednané ubytování.
Vrchol sopky kromě posledních 200 výškových metrů lze navštívit i pomocí lanovky jako jsme to udělali my a dostat se tak na předvrchol La Rambletta do nadmořské výšky 3 555 m.n.m..

Poslední výbuch proběhl před 150ti tisíci lety, kdy se vytvořila obrovská kaldera Las Cañadas, která se nachází ve výšce 2000 m a měří 15 km od východu na západ a 10 km ve směru sever-jih. Vrcholy Teide i druhé sopky Viejo 3 135 m.n.m. ležící na severní straně kaldery byly vytvořeny erupcemi z tohoto období. Poslední aktivita  nižší sopky byla zaznamenána v roce 1909.
Sopka Teide je v současné době považovaná za neaktivní, přestože v kráteru jsou stále aktivní fumaroly.
Nedaleko sopky se nacházejí velice zajímavé skalní útvary tzv. Los Roques de Garcia, které se nacházejí na všech klasických fotografiích Teide a tak ani já nejsem žádnou vyjímkou:)

Galerie Teide ze všech možných i nemožných stran a úhlů je ke zhlédnutí zde

20.10.2018
První z několika galerií z kanárského ostrova Tenerife ve Španělsku je hotova.
Asi největší atrakcí ostrova je kromě sopky Pico de Teide zoologická zahrada - Loro Parque v Puerto de la Cruz.
Založena byla v roce 1972 a původně sloužila k ochraně a záchraně mnoha stovek druhů papoušků. Postupně se ale přeměnila v TOP zahradu o rozměru 13,5 ha (a malá plocha bude asi velkým problémem do budoucna a vůbec si neumím představit další rozšiřování ), která je posledních několik let vyhlášena nejlepší zoologickou zahradou světa.

Největším tahákem je kontroverzní chování a vystoupení skupiny kosatek ( po celém světě se vede vášnivá diskuze o chování kosatek v zajetí a jejich chování je nyní považováno spíše za týrání těchto zvířat...), dále je zde představení se skupinou delfínů, lachtanů a papoušků. Zajímavostí je i podmořský tunel, kdy kolem návštěvníků doslova nadosah proplouvají rejnoci a žraloci.
Nicméně celá ZOO je perfektně udržovaná. Jediné co jsem zásadně přehodnotila je moje naříkání jak je pražská Zoo přeplněná lidmi. Proti Loro Parku je skoro prázdná:) Je neuvěřitelné jaké množství lidí se směstná na malou plochu Loro Parqu :(

Galerie je ke zhlédnutí zde



6.10.2018
Letošní dovolenou jsem pojala hodně oddechově a regeneračně a vydala se poznat překrásný, neuvěřitelně pestrý a rozmanitý španělský ostrov Tenerife, který je součástí souostroví Kanárských ostrovů.
Jeho dominantou je nyní neaktivní vulkán Pico de Teide, který      je zároveň nejvyšší horou Španělska s nadmořskou výškou 3 718 m.n.m. Jeho zdolání není nijak těžké ani fyzicky ani technicky , ale spíše administrativně, kdy je třeba získat povolení několik měsíců dopředu a to přesně na daný den a hodinu.

Opět mohu slíbit velice bohatou galerii a také nějaké souhrnné informace a dojmy v reportáži:)

 


ARCHÍV AKTUALIT 2017                           ARCHIV AKTUALIT 2018

ARCHIV AKTUALIT 2016                          
ARCHÍV AKTUALIT 2015                          ARCHIV AKTUALIT 2014

ARCHIV AKTUALIT 2011                             ARCHIV AKTUALIT 2012                          ARCHIV AKTUALIT 2013

 ARCHIV AKTUALIT 2010                            ARCHIV AKTUALIT 2009                         ARCHIV AKTUALIT 2008