. . : :   H a n k a   E b e r t o v á   : :
 
: :   U l t r a m a r a t o n   : : . .
 
 
 
 
..:: Prezentační fotky ::..
 
..:: Počet přístupů ::..
98967
 
 AKTUALITY

 

AKTUALITY
 

31.12.2020
Statistika nuda je, ale stejně zajímá každého vždy na prvním místě:)
Letošní naprosto abnormální rok jsem maličko přidala na kole a konečně zase padly nějaké dvoustovky:) Moje poděkování patří Karlovi Černému, že odvážně se mnou dal tu první.
Nadále se snažím co nejvíce naslouchat svému tělu a tak neflákám ani protahování a posilování.
Konečná čísla jsou:

 • 11 823 km / 476 h komplet kolo
 • 884 km / 226 h chůze
 • 364x posilování a strečing / 286 h
   
  A koleno a vůbec celé tělo tato rozumná čísla kvitovalo s povděkem a cítím se asi nejlépe za posledních 5 let. Je potěšující, že neustále probíhá pozitivní progres co se týče operovaného kolena. Kolenu i pomáhá specifické posilování, kde bych chtěla poděkovat Veronice Jenčové z Rehabilitační kliniky Malvazinky. Kromě toho  opět moje poděkování letos patří MUDr.Tomáši Vimmerovi, který mi pomohl jako vždy když bylo potřeba...Taktéž moje poděkování patří oční klinice Gemini, konkrétně děkuji za úžasnou péči paní doktorce Bujalkové a za operaci panu doktoru Kadlecovi!
  Kompletní moje statistika za celý život je ke zhlédnutí zde.


24.12.2020

Po opravdu nepovedeném roce 2020 přeji všem do nového roku 2021 hlavně hodně zdraví a především svobody, která v posledních měsících dostává některými absurdními vládními opatřeními proti Covidu 19 zabrat... Všem přeji také co nejvíce pohody, co nejvíce sportovních aktivit a vůbec návrat k normálnímu životu.

 

 

13.12.2020
Člověk míní a Covid 19 mění...
V
zhledem k pandemii Covidu a uzavřeným hranicím do Argentiny jsme museli trošku poupravit program a místo Argentiny navštívíme čarokrásný sever Chile - okolí San Pedro de Atacama.

Zde je aktualizovaný článek o naší cestě.
8.11.2020
Po dlouhé předlouhé době způsobené nepřekvapivě Covid 19 jsem konečně vytvořila aktualitu. Pevně věřím, že se opravdu do Patagonie příští rok podíváme a nebudeme muset návštěvu odložit na neurčito...

Zde si lze přečíst nějaké informace a seznámit se s okouzlující krajinou, kterou lze najít na hranici mezi Chile a Argentinou - Patagonií.

13.5.2020
Po dlouhé velice dlouhé době přidávám další aktualitu. Tentokráte je ale z jiného soudku než je cestování, jak je asi jasné vzhledem ke koronavirové pandemii Covid 19, která ochromila celosvětově cestování a nejen cestování od poloviny března.

Od listopadu loňského roku jsem měla problém s levým okem a jako vždy jsem hledala záchranu na soukromé oční klinice Gemini. Vzhledem k tomu, že to byl trošku vážnější problém a tak trochu běh na dlouhou trať, tak jsem usoudila, že je na místě sepsat reportáž, která naštěstí nyní má dobrý konec. Děkuji panu primáři Stodůlkovi, paní doktorce Bujalkové, panu doktoru Kadlecovi a vůbec všem z kliniky Gemini Krč za perfektní péči.

Reportáž je možné si přečíst zde.


18.1.2020
Poslední vzpomínkou za návštěvou Aljašky budou videa. Jedná se především o videa z hydroplánů a letadla, která jsou pro mne fascinující a nenechám si je nikdy ujít.
Video medvědice s medvídětem
Video Anchorage přílet,
Video odlet hydroplánu,
Video vzlety a přistání hydroplánu
1, 2, 3, 4

3.1.2019
Konečně je hotova i reportáž z aljašského dobrodružství. Přečíst si ji můžete zde. Jenom připomínám, že přímo v textu jsou živé odkazy na fotografie ilustrující jednotlivé situace.
31.12.2019
Statistika nuda je, ale stejně zajímá každého vždy na prvním místě:)
Loňský rok jsem pojala odpočinkově a regeneračně a snažím se co nejvíce naslouchat svému tělu. Konečná čísla jsou:

 
 

 • 9 575 km / 375 h komplet kolo
 • 928 km / 230 h chůze

  K tomu jsem poctivě přidala 300 h rehabilitací a posilování a koleno a vůbec celé tělo tato rozumná čísla kvitovalo s povděkem a cítím se poměrně dobře po opravdu dlouhé době. Kolenu i pomohlo specifické posilování, kde bych chtěla poděkovat Veronice Jenčové z Rehabilitační kliniky Malvazinky. Kromě toho  opět moje poděkování letos patří MUDr.Tomáši Vimmerovi, který mi pomohl s mými letošními těžkostmi s ramenem...
  Kompletní moje statistika za celý život je ke zhlédnutí zde.

23.12.2019
Pohodové, klidné vánoce a hlavně hodně zdraví, štěstí a také mnoho

nevšedních  zážitků 
a splněných snů v novém roce 2020
přeje všem Hanka.6.12.2019

Po delší době zase příspěvek z Aljašky. Tentokrát se jedna o galerii všech ostatních fotografií kromě již uveřejněných zvířat. Prohlédnout si ji můžete zde.


23.11.2019
Na mě v rekordní době jsem dokončila fotoknihu z Aljašky. Prohlédnout si ji můžete zde.

19.10.2019
Po měsíční dřině mám konečně zpracované všechny fotografie a můžu začít vytvářet knihu, galerie, kalendáře i reportáž. Jako první jsem zvládla galerii divokých zvířat, kde samozřejmě vládnou medvědi. Prohlédnout si ji lze zde.12.9.2019
Atraktivní cíl mé dovolené naprosto splnil moje velká očekávání a sny. Zásluhou firmy Krásysveta.cz Miroslava Deneše jsem poznala veškeré diamanty Aljašky - země panenské přírody, nekonečných prostor neobydlených lidmi a naopak obývaných divokými zvířaty neovlivněnými lidmi.
Miroslav Deneš pro naši fotografickou skupinu - fotografování je hlavní náplní všech jeho akcí - připravil velice atraktivní program, kdy jsme měli, jak fotografie dokazují, možnost vídět naprosté přírodní skvosty planety Země: polární záři, medvědy grizzly lovící lososy, několik losů,  kosatky, velryby, mořské vydry, stříbrné lišky, tuleně a další a další... A vše hlavně v divoké panenské přírodě.
Jediné co se "ubránilo" našim objektivům byla Denali 6190 m.n.m., nejvyšší hora Ameriky. Nicméně jak nám místní rangeři říkali, tak Denali se ukazuje jen jeden den ze tří a tak holt velká pravděpodobnost ji vidět není.
Musím uznat, že na Aljašce je vše podřízeno zachování divoké neovlivněné přírody a američané pro to dělají zde maximum. I za cenu někdy na první pohled nepopulárních opatření a zákazů.

Opět můžu slíbit podrobnou reportáž, mnoho fotogalerií, ještě více medvědů:) a samozřejmě fotoknihu. Budu se snažit o co nejkratší čas ... "výroby".

 

 

20.7.2019
Letošní dovolená mě zavede také do trošku exotičtější destinace :). A tak jsem jako obvykle připravila malý medailonek cílové oblasti. Mým cílem bude letos Aljaška - země panenské přírody a medvědů. Zde je článek k přečtení.17.5.2019
A na závěr měsíčního seriálu asi nejlepší moje fotka:) Pro zvědavé je fotografie 13.5.2019.

26.4.2019
Další úplněk mi dal společně s novým teleobjektivem šanci opět se pokusit o nové a lepší fotky měsíce. Kromě techniky jsem změnila trochu i nastavení a výsledkem jsou tyto 2 fotografie:) A i moje větší spokojenost s výsledkem.
ARCHÍV AKTUALIT 2017                           ARCHIV AKTUALIT 2018                          ARCHÍV AKTUALITY 2019

ARCHIV AKTUALIT 2016                          
ARCHÍV AKTUALIT 2015                          ARCHIV AKTUALIT 2014

ARCHIV AKTUALIT 2011                            ARCHIV AKTUALIT 2012                         ARCHIV AKTUALIT 2013

 ARCHIV AKTUALIT 2010                           ARCHIV AKTUALIT 2009                         ARCHIV AKTUALIT 2008