. . : :   H a n k a   E b e r t o v á   : :
 
: :   U l t r a m a r a t o n   : : . .
 
 
 
 
..:: Prezentační fotky ::..
 
..:: Počet přístupů ::..
94280
 
 AKTUALITY

 

AKTUALITY
 

18.1.20120
Poslední vzpomínkou za návštěvou Aljašky budou videa. Jedná se především o videa z hydroplánů a letadla, která jsou pro mne fascinující a nenechám si je nikdy ujít.
Video medvědice s medvídětem
Video Anchorage přílet,
Video odlet hydroplánu,
Video vzlety a přistání hydroplánu
1, 2, 3, 4

3.1.2019
Konečně je hotova i reportáž z aljašského dobrodružství. Přečíst si ji můžete zde. Jenom připomínám, že přímo v textu jsou živé odkazy na fotografie ilustrující jednotlivé situace.
31.12.2019
Statistika nuda je, ale stejně zajímá každého vždy na prvním místě:)
Loňský rok jsem pojala odpočinkově a regeneračně a snažím se co nejvíce naslouchat svému tělu. Konečná čísla jsou:

 
 

  • 9 575 km / 375 h komplet kolo
  • 928 km / 230 h chůze

    K tomu jsem poctivě přidala 300 h rehabilitací a posilování a koleno a vůbec celé tělo tato rozumná čísla kvitovalo s povděkem a cítím se poměrně dobře po opravdu dlouhé době. Kolenu i pomohlo specifické posilování, kde bych chtěla poděkovat Veronice Jenčové z Rehabilitační kliniky Malvazinky. Kromě toho  opět moje poděkování letos patří MUDr.Tomáši Vimmerovi, který mi pomohl s mými letošními těžkostmi s ramenem...
    Kompletní moje statistika za celý život je ke zhlédnutí zde.

23.12.2019
Pohodové, klidné vánoce a hlavně hodně zdraví, štěstí a také mnoho

nevšedních  zážitků 
a splněných snů v novém roce 2020
přeje všem Hanka.6.12.2019

Po delší době zase příspěvek z Aljašky. Tentokrát se jedna o galerii všech ostatních fotografií kromě již uveřejněných zvířat. Prohlédnout si ji můžete zde.


23.11.2019
Na mě v rekordní době jsem dokončila fotoknihu z Aljašky. Prohlédnout si ji můžete zde.

19.10.2019
Po měsíční dřině mám konečně zpracované všechny fotografie a můžu začít vytvářet knihu, galerie, kalendáře i reportáž. Jako první jsem zvládla galerii divokých zvířat, kde samozřejmě vládnou medvědi. Prohlédnout si ji lze zde.12.9.2019
Atraktivní cíl mé dovolené naprosto splnil moje velká očekávání a sny. Zásluhou firmy Krásysveta.cz Miroslava Deneše jsem poznala veškeré diamanty Aljašky - země panenské přírody, nekonečných prostor neobydlených lidmi a naopak obývaných divokými zvířaty neovlivněnými lidmi.
Miroslav Deneš pro naši fotografickou skupinu - fotografování je hlavní náplní všech jeho akcí - připravil velice atraktivní program, kdy jsme měli, jak fotografie dokazují, možnost vídět naprosté přírodní skvosty planety Země: polární záři, medvědy grizzly lovící lososy, několik losů,  kosatky, velryby, mořské vydry, stříbrné lišky, tuleně a další a další... A vše hlavně v divoké panenské přírodě.
Jediné co se "ubránilo" našim objektivům byla Denali 6190 m.n.m., nejvyšší hora Ameriky. Nicméně jak nám místní rangeři říkali, tak Denali se ukazuje jen jeden den ze tří a tak holt velká pravděpodobnost ji vidět není.
Musím uznat, že na Aljašce je vše podřízeno zachování divoké neovlivněné přírody a američané pro to dělají zde maximum. I za cenu někdy na první pohled nepopulárních opatření a zákazů.

Opět můžu slíbit podrobnou reportáž, mnoho fotogalerií, ještě více medvědů:) a samozřejmě fotoknihu. Budu se snažit o co nejkratší čas ... "výroby".

 

 

20.7.2019
Letošní dovolená mě zavede také do trošku exotičtější destinace :). A tak jsem jako obvykle připravila malý medailonek cílové oblasti. Mým cílem bude letos Aljaška - země panenské přírody a medvědů. Zde je článek k přečtení.17.5.2019
A na závěr měsíčního seriálu asi nejlepší moje fotka:) Pro zvědavé je fotografie 13.5.2019.

26.4.2019
Další úplněk mi dal společně s novým teleobjektivem šanci opět se pokusit o nové a lepší fotky měsíce. Kromě techniky jsem změnila trochu i nastavení a výsledkem jsou tyto 2 fotografie:) A i moje větší spokojenost s výsledkem.
ARCHÍV AKTUALIT 2017                           ARCHIV AKTUALIT 2018                          ARCHÍV AKTUALITY 2019

ARCHIV AKTUALIT 2016                          
ARCHÍV AKTUALIT 2015                          ARCHIV AKTUALIT 2014

ARCHIV AKTUALIT 2011                            ARCHIV AKTUALIT 2012                         ARCHIV AKTUALIT 2013

 ARCHIV AKTUALIT 2010                           ARCHIV AKTUALIT 2009                         ARCHIV AKTUALIT 2008